Často kladené otázky

Nedávno jsme se sešli s naším českým obchodním týmem, abychom si popovídali o častých dotazech, které dostávají od svých zákazníků. Podívejte se na ně níže.

 

Co je to repasované zařízení?
Repasované zařízení je jakýkoliv produkt, který byl vrácen výrobci či prodejci a prošel kompletním procesem obnovy za účelem navrácení do původního stavu. Zařízení mohou být vrácena z několika důvodu, mezi ty nejčastější patří:

• Vráceno výrobci nebo prodejci krátce po nákupu
• Vráceno po krátkodobém nebo dlouhodobém pronájmu
• Zařízení bylo použito a už zákazníkovi nevyhovuje
• Vystavené demo zařízení

Aby mohlo být zařízení považováno za repasované, musí projít důkladným testovacím procesem a v případě potřeby projít procesem obnovy, díky němuž je zajištěno, že všechny repasované produkty budou fungovat stejně dobře jako zařízení nová. Pokud se rozhodnete pro nákup zařízení u nás ve společnosti Ynvolve, tak si můžete být jisti, že každý díl jsme řádně otestovali, abychom zajistili jejich plnou funkčnost. Je však potřeba si uvědomit, že na repasovaná zařízení se nevztahuje záruka samotných výrobců. Nemusíte se však obávat, že byste o záruku přišli. Ke každému zařízení Vám poskytujeme naši 1-letou záruku, kterou je možné dle požadavků prodloužit.

Jaký je rozdíl mezi použitým a repasovaným zařízením?
Použité zařízení, jak název napovídá, je zařízení, které mělo původního majitele a bylo bez jakýchkoliv úprav prodáno dále. Repasované zařízení je naopak zařízení, které prošlo důkladným procesem obnovy a testování tak, aby byla zajištěna jeho perfektní funkčnost.

Co je to EOL zařízení?
Zařízení End-Of-Life equipment, zkráceně EOL, je termín, který používají výrobci EOM (Original Equipment Manufacturer) k označení produktů, které budou brzy ukončeny a na které se již nebude vztahovat jejich záruka a podpora. Jakmile hardware dosáhne své EOL fáze, dojde k zastavení aktualizací firmwaru zařízení.

Co je to šedý trh?
Když mluvíme o šedém trhu, máme na mysli produkty, který byly vyrobeny výrobcem, ale nejsou prodávány na ním určeném trhu, a to prostřednictvím autorizovaných distribučních sítí. Jako příklad můžeme uvést nákup switche, které byl vyrobený pro asijský trh, ale je prodáván na evropském trhu. V takovém případě by byl považován za produkt šedého trhu. Pokud je produkt zakoupen na šedém trhu, výrobci neposkytují na zařízení záruku ani podporu.

Prodává Ynvolve na šedém trhu?
Ne, máme nastaveny velmi přísná pravidla. Spolupracujeme pouze s důvěryhodnou sítí partnerů tak, abychom zajistili, že všechny naše produkty budou nakupovány a prodávány pouze prostřednictvím distribučních kanálů, které jsou určeny OEM.

Jak Ynvolve zařízení repasuje?
Níže naleznete jednotlivé kroky, které podnikáme před prodejem repasovaných zařízení, abychom zajistili, že veškerý hardware bude zákazníkovi dodán ve skvělém stavu:

1. Prvotní test:

Po přijetí výrobku jej důkladně zkontrolujeme. Používáme OEM diagnostické nástroje, abychom se ujistili, že každá součást funguje správně.

2. Demontáž:

Naši technici rozeberou celé zařízení na jednotlivé komponenty, které jsou následně připraveny pro použití v zákazníkem požadované konfiguraci.

3. Sestavení:

Všechny naše servery a úložiště jsou konfigurovány našimi zkušenými techniky, a to přesně dle požadavku zákazníků.

4. Finální test:

Předtím než je zařízení odesláno zákazníkovi, tak provádíme finální testovaní nově nakonfigurovaného zařízení. Provedeme veškeré aktualizace firmwaru pro všechny interní komponenty, abychom se ujistili, že zařízení bude plně funkční a nevyskytly se žádné problémy a následně jej resetujeme do továrního nastavení.

 

Chtěli byste se dozvědět více informací?

Kontaktujte nás